Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkon në 332 numri i të vdekurve nga tërmeti në Irak e Iran

Nga Klodiana 0

Shkon në 332 numri i të vdekurve pas tërmetit të rënë në kufirin mes Irakut dhe Iranit. Ndërkohë 2500 të tjerë janë të plagosur pas tërmetit të fuqishëm 7.3 ballë.

Tërmeti goditi rreth orës 9.20 të mbrëmjes së djeshme në jug-perëndim të Halabja në Irak, kur shumica e njerëzve ndodheshin në shtëpi.

Ekipet e shpëtimit janë dërguar në zonat e prekura nga tërmeti, nga ku raportohet për dëme në të paktën 8 fshatra.

Tërmeti gjithashtu ka sjellë ndërprerjen e energjisë elektrike për shumë zona, ndërsa autoritetet po nxitojnë që të zbulojnë shkallën e vërtetë të dëmeve. Tërmeti i fuqishëm është ndierë në disa vende, si Pakistani, Libani, Kuvaiti dhe Turqia.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej