Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkolla në Tiranë urdhëron prindërit të dhurojnë vullnetarisht para (shkresa)

Nga Media 0

Vullnetarizmi dhe detyrimi janë dy gjëra krejt të kundërta, ama një shkollë shqiptare i bashkon në të njëjtën fjali duke menduar se nuk e humbet logjikën.

Një shkollë 9-vjeçare në Tiranë ka përpiluar një shkresë ku njofton prindërit se duhet të dhurojnë vullnetarisht 1 mijë lekë të reja.

“Arsimi falas. Kjo shkresa që një shkollë 9-vjeçare në Tiranë u dërgon prindërve të nxënësve është një kryeveper. Fjalia më gjigande është: Bordi i shkollës ka vendosur që ju prindër të dhuroni në mënyrë vullnetare nga 1 mijë leke të reja”.  Domethënë ne kemi vendosur që ti të dhurosh 😂😂😂 Ma merr mendja se e ka përpiluar mësuesi i Gjuhë Letërsisë”, shkruan gazetari Klodian Tomorri.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej