Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shkodër, lirohen mjekët e akuzuar për abuzim

Nga Media 0

Pas zhvillimit në Gjykatën e Shkodrës të seancës për masat e sigurisë për të arrestuarit e akuzuar për abuzime me fondet e ilaçeve, në spitalin rajonal janë liruar mjekët me granci pasurore.

Të gjithë akuzohen për shpërdorim detyre, pasi kanë porositur e prokuruar ilaçe dhe materiale mjekësore për kabinetin e hemodinamikës, në një sasi jashtë çdo kriteri, apo kapaciteti të spitalit rajonal të Shkodrës. Vlera e materialeve të porositura për vitin 2016-2017 shkon në shifrën mbi 570 milionë lekë.

Kardilogu Luan Dragusha lirohet nga të gjitha akuzat. Ndaj Luan Dragushës gjykata ka vendosur revokim të masës së sigurisë dhe lirimin e menjëhershëm nga akuzat. Të akuzuarit ishin Përparim Çela e Luan Dragusha dhe infermieri Renato Kepi. Kurse në arrest shtëpie janë punonjësit Amanda Matlija, Juliana Zhuri e Albana Mehmetaj dhe farmacistja Karmen Kaculini.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej