Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Shkodër/ Kamioni përplas “Skodën”, humb jetën drejtuesi

Nga Klodiana 0

Një aksident rrugor me pasojë vdekjen ka ndodhur në aksin rrugor Kryebushat-Vau i Dejës, në fshatin Stajkë.

Bëhet me dije se një kamion i drejtuar nga shtetasi Anton Aliaj është përplasur me një “Skoda”, duke plagosur rëndë drejtuesin e këtij mjeti.

Shtetasi në fjalë, i identifikuar si Edmond Lisi, i moshës 47 vjeç është transportuar në Spitalin Rajonal të Shkodrës, por si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë.

Policia ka arrestuar  30-vjeçarin Aliaj, nën akuzën e “shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor”.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej