Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Shkodër/ Dy pedagogë dhe 3 studentë arrestohen për korrupsion

Nga Rexhina Biba 0

Dy pedagogë të lëndës së Historisë, tre studentë në Universitetin “Luigj Gurakuqi” si dhe një përgjegjës rojesh private të Shkodrës kanë përfunduar në prangat e policisë, nën akuzën e veprës penale të korrupsionit.

Vlera monetare që kërkonin për provim varionte nga 200- 700 euro.

Ndaj pedagogëve dhe studentëve ishte lëshuar urdhër-arresti nga Prokuroria e Shkodrës.

Të dyshuar për “korrupsion pasiv…”

-Rokin Dabërdaku, pedagog, zv.Dekan i Fakultetit të Filologjisë

-Simon Lufi, pedagog, Shef i Departamentit të Historisë

Të dyshuar për “Ushtrim ndikimit të paligjshëm”

-Vehbi Bala (në rolin e sekserit)

-Ndoc Deda (në rolin e sekserit)

-Ermal Lera (në rolin e sekserit)

Të dyshuar për “Korrupsion aktiv…”

-Brunilda Allushi

-Vehbi Allushi

-Renato Trushi

-Arsen Lekaj

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej