Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Shkelzen Doli dhe 36 artistët vjenezë koncert në pallatin e kongreseve (foto+video)

Nga Media 0

Siç ishte paralajmëruar,  violinisti i famshëm shqiptar Shkelzen Doli dhe 36 artistët e orkestrës së Filarmonisë së Vjenës, dhuruan emocione të veçanta në Pallatin e Kongreseve. Ata qenë në Tiranë për të sjellë perlat austro-hungareze, por edhe për të luajtur bashkë me violinistin e më të njohur shqiptar.

Violinisti Shkëlzen Doli dhe Ansambli i Filarmonisë së Vjenës erdhën me këtë koncert madhështor për të shënuar një ngjarje të rëndësishme në jetën artistike të kryeqytetit.

Ky koncerti i filarmonisë së Vjenës u realizua një vit pas kabasë së famshme të Shkëlzen Dolit me “Albanian Soul”, e cila u transmetua në koncertin e përvitshëm të Vjenës, vitin e shkuar.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej