Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Shkatërrohet statuja e Lionel Messit në Buenos Aires

Nga Klodiana 0

Statuja e futbollistit të Barcelonës, Lionel Messit, është shkatërruar këtë të hënë në Buenos Aires.

Pas shkëputjes me skuadrën e kombëtares këtë verë fansat e tij ndërtuan statujën për ta bindur Messin që të kthehet të luajë për Argjentinën.

“Statuja e Lionel Messit ra viktimë e një akti vandalistësh që e la skulpturën e tij pa gjysmën e parë,” thanë zyrtarët e qytetit në një deklaratë.

 

Kjo statujë është e vendosur në “Paseo de la Gloria”, bashkë me figura të tjera të sportit në Argjentinë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej