Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Shkarkohet Drejtori i Emergjencave Civile, përgjonte mbledhjet

Nga Media 0

Prokuroria ka shkarkuar dhe proceduar penalisht Drejtorin e Komanduar të Emergjencave Civile.

Xhuvanaq Gjylameti u lirua nga detyra pasi përgjoi mbledhjet e Shtabit të Emergjencave Civile duke regjistruar me celularin e tij personal.

Ngjarja mësohet të ketë ndodhur disa muaj më parë në periudhën kur vendi ishte në kulmin e Emergjencave Civile për shkak të zjarreve, ndërsa zyrtari i lartë është pikasur që filmonte me celularin e tij mbledhjet me dyer të mbyllura.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej