Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Shfaqje e veçantë/ Qeni përpiqet t’i shpëtojë jetën ushtares (video)

Nga Rexhina Biba 0

qeni

 

Në finalen e Kampionatit Botëror Freestyle 2016 (për qentë) , një vajzë me qenin e saj, prezantuan një performancë shumë të veçantë.

Performanca tregon jetën ushtarake, duke nisur nga ushtrimet bazë, deri në momentin që ushtarja humb ndienjat dhe qeni i vjen në ndihmë.

Ishte një shfaqje unike ajo e Lusy Imbergerova dhe qenit të saj Deril , te cilët ngritën publikun në këmbë duke rrëmbyer dhe vendin e dytë të këtij Kampionati.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>