Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Shfaqje e veçantë/ Qeni përpiqet t’i shpëtojë jetën ushtares (video)

Nga Rexhina Biba 0

 

Në finalen e Kampionatit Botëror Freestyle 2016 (për qentë) , një vajzë me qenin e saj, prezantuan një performancë shumë të veçantë.

Performanca tregon jetën ushtarake, duke nisur nga ushtrimet bazë, deri në momentin që ushtarja humb ndienjat dhe qeni i vjen në ndihmë.

Ishte një shfaqje unike ajo e Lusy Imbergerova dhe qenit të saj Deril , te cilët ngritën publikun në këmbë duke rrëmbyer dhe vendin e dytë të këtij Kampionati.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej