Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Sherr në Qytetin Studenti, 21 vjeçarja plagos shoqen e dhomës

Nga Klodiana 0

Një konflikt ka ndodhur ditën e djeshme në Qytetin e Studentit në Tiranë ku dy vajza janë konfliktuar me njëra tjetrën.

21 vjeçarja me iniciale N.Q, banuese në Tiranë ka dëmtuar shoqen e dhomës E.H 21 vjeçe po banuese në Tiranë.

Policia ka qenë në vendngjarje dhe ka shoqëruar N.Q, ndërsa bashkëmoshataren e saj e dërguan në spital.

E.H është jashtë rrezikut për jetën dhe pas mjekimeve është rikthyer në shtëpinë e saj.

http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/sherr-vajzash-ne-qytetin-studenti-plagos-me-thike-shopen-e-dhomes-464530.html

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej