Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

“Shëndetësia falas” nuk të jep as karrike me rrota, pacienten e tërheqin zvarrë

Nga Klodiana 0

karrike-pa-rrota-300x252

Një video-skandal është publikuar në rrjetet sociale, ku shihet se një e sëmurë transportohet me karrike normale duke e tërhequr zvarrë, për arsye të mungesës së mjeteve kryesore sanitare.

Pacientja në gjendje jo të mirë është tërhequr gjatë gjithë koridorit, në mungesë të një karrike me rrota. Ajo është transportuar në këtë mënyrë për në dhomën e spitalit.

Ju doni shëndetësi falas…këta s’të japin as karrige me rrota falas”, shkruan personi që e ka publikuar.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>