Ka than' i moçmi: 

"Nëse jemi të bashkuar, e pamundura bëhet e mundur - nëse jemi të ndarë e mundura bëhet e pamundur"

                                                                                       -Faik Konica

Shën Valentini

Nga Media 0

Nga Ardit Çela

Unë i solla gruas një gjerdan francez…
E ajo mua një xhaketë të modës
Hëngrëm ëmbëlsira si të qëm’ obez’
Në mbrëmje karkaleca e verëra të shkuara kohës…

Miku im gjiton i bleu një makinë…
E shoqja i bleu një shall dhjetëra dollar’…
Blenë dhe ca lodra t’i kishin për shtëpinë…
Kishin dy tri vjet që s’ngelnin me barr’

Pak shtëpi më tej jetonte një Riza.
I varfër i këputur e nga një këmbë i çal’
Atë darkë e shoqja i kish ruajtur një thel’ pastërma…
Në nëntor morëm vesh se Rizai qe bëre me djal’!!!

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej