Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shehi kritika Lu-së: Nuk arrestoi as peshq dhe as gaforre

Nga Media 0

Një sfidë e Ambasadorit Lu, ishte Reforma në Drejtësi, për të cilën u investua gjatë gjithë karrierës së tij në Shqipëri. Në konceptin e tij, një sistem drejtësie i ndershëm do të dënonte politikanët e korruptuar dhe Kriminelët e liruar.

Në një intervistë për Top Story, Deputeti i LZHK-së, Dashamir Shehi nuk lë pa vënë theksin tek rëndësia e Donald Lu-së që pati në këtë çështje.

“Deri më sot nuk kemi pasur as peshk, as ngjalë as gaforre. Asgjë deti. Më vjen shumë keq për ambasadorin, por ky është realiteti”, Shehi.

Ndërsa ish-Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani tha se kjo Reformë, gjatë kësaj periudhe, u nis me shumë zell dhe përfundoi rëndshëm.

“Reforma e trompetuar me kaq zell përfundon në degjenerim total”,  Manjani.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej