Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

SHBA / Treni përplaset me stacionin, 3 të vdekur e mbi 100 të plagosur

Nga Rexhina Biba 0

aksident-3-655x356

Një tren pasagjerësh është përplasur në një stacion hekurudhor në qytetin Hoboken, në Nju Xhersi.

Dëshmitarët okularë në vendngjarje kanë konfirmuar 3 viktima, dhe për momentin raportohet për më shumë se 100 të plagosur.

Fotot e hedhura në rrjetet sociale tregojnë dëme të shumta pas aksidentit.

Sipas pasagjerëve, treni nuk e uli shpejtësinë edhe pse po i afrohej terminalit, dhe si pasojë u përplas me shpejtësi të lartë në stacion.

Policia tha për NBC se përplasja nuk duket të jetë një akt terrorizmi.

 

 

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>