Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

SHBA/ Të shtëna mbi një turmë njerëzish, tre të vdekur e dy të plagosur

Nga Klodiana 0

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA, ku një person ka goditur me armë mbi një turmë njerëzish. Mësohet se të paktën tre persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur.

Personi që hapi zjarr është në arrati, ndërsa policia i është vënë nga pas. Ndërkohë autoritetet lokale kanë mbyllur të gjitha shkollat e zonës dhe është evakuuar qendra tregtare.

Ngjarja ndodhi në zonën e Emmorton Business Park, në lokalitetin e Edgewood, pak kilometra në veri të Baltimoas. E gjithë zona është izoluar dhe policia ka iu ka bërë thirrje njerëzve të qëndrojnë larg ose kush ndodhet në brendësi të gjejë një strehim.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej