Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

SHBA/ Policia publikon pamjet e vrasjes së njeriut me ngjyrë në Charlotte

Nga Rexhina Biba 0

Policia në Charlotte të Karolinës së Veriut, ka zbuluar pamjet e filmuara nga kamera e kostumit të nje prej policeve dhe kamerës së makinës së policisë, për rastin e vrasjes së një njeriu me ngjyrë të martën e 20 shtatorit të këtijë viti.
Ata gjithashtu zbuluan disa foto të një pistolete dhe marijuanës që sipas policisë i posedonte viktima Keith Lamont Scott.
Familja e Scott thotë se ai mbante në dorë një libër dhe jo një armë.
Shefi i policisë së Charlotte, Kerr Putney u tha reporterëve se viktima ishte “absolutisht në posedim të një pistolete”.
Nga filmimet e makinës së policisë duket Scott që del nga makina, ecën mbrapsht me duart e ulura. Nuk dihet qartësisht se çfarë ka në dorë.
https://youtu.be/X8VQP8dfql0
http://27.al/dhune-ne-shba-gjendje-e-jashtezakonshme-ne-charlotte/

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej