Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

SHBA/ Policia publikon pamjet e vrasjes së njeriut me ngjyrë në Charlotte

Nga Rexhina Biba 0

_91370750_035505835
Policia në Charlotte të Karolinës së Veriut, ka zbuluar pamjet e filmuara nga kamera e kostumit të nje prej policeve dhe kamerës së makinës së policisë, për rastin e vrasjes së një njeriu me ngjyrë të martën e 20 shtatorit të këtijë viti.
Ata gjithashtu zbuluan disa foto të një pistolete dhe marijuanës që sipas policisë i posedonte viktima Keith Lamont Scott.
Familja e Scott thotë se ai mbante në dorë një libër dhe jo një armë.
Shefi i policisë së Charlotte, Kerr Putney u tha reporterëve se viktima ishte “absolutisht në posedim të një pistolete”.
Nga filmimet e makinës së policisë duket Scott që del nga makina, ecën mbrapsht me duart e ulura. Nuk dihet qartësisht se çfarë ka në dorë.
https://youtu.be/X8VQP8dfql0
http://27.al/dhune-ne-shba-gjendje-e-jashtezakonshme-ne-charlotte/

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>