Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

SHBA do dërgojë trupa shtesë në Irak për të çliruar Mosulin nga ISIS

Nga Rexhina Biba 0

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë rënë dakord që të dërgojnë trupa shtesë në Irak për t’i ardhur në ndihmë ushtrisë vendase për të rimarrë Mosulin nga ISIS.

CNN raporton se janë rreth 500 trupa ushtarake amerikane të cilat do shkojnë në ditët në vijim në Irak për t’iu bashkuar ushtrisë irakiane për të luftuar kundër forcave terroriste të ISIS në një nga qendrat kryesore të këtij shteti, në Mosul.

Këto trupa pritet se do të jenë të fundit forca ushtarake amerikane që do të shkojnë në Irak. Deri tani ka 4,565 të tillë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej