Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Protesta kundër importit të plehrave/ Shalsi: Po përhapet panik, lexoni ligjin

Nga Klodiana 0

SHALSI PER PROTESTEN E 21 JANARIT - Deputeti i PS Eduard Shalsi, duke folur gjate nje konference shtypi, ku ka deklaruar se doreheqja e zv/kryeministrit dhe ministrit te Ekonomise Ilir Meta ishte thjesht nje manover per te mbajtur ne kembe koalicionin, nje koalicion qe sipas tij do ta marre pergjigjen ne protesten e madhe te opozites ne 21 janar.

Ja reagimi i deputetit socialist, Eduart Shalsi, për protesten kundër importit të plehrave.

“Ligji i mbetjeve ka 8 amendamente të përmirësuara. Ne nuk tradhëtojmë interesat e shqipëtarëve. Përmirësimet në ligj janë bërë edhe falë shoqërisë civile. Tashmë Shqipëra do të jetë më e pastër. S’ke mi hezituar në asnjë moment të takojmë qytetarët. Atyre personave që janë kundër ju bëj thirrje të lexojnë ligjin. Në 13 korrik kemi bërë mbledhje me dyer të hapura për ligjin. Të painformuarit të mos përhapin panik sepse pa industri ricikluese nuk ka shqipëri të pastër.”

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>