Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Shalsi: Deklarata e PD për ministrin Gabriel qesharake

Nga Klodiana 0

Ministri i Pushtetit Vendor Eduard Shalsi i konsideroi qesharake qëndrimin e PD dhe të LSI për deklaratat e ministrit të Jashtëm të Gjermanisë Sigmar Gabriel, i cili bëri thirrje për ndërprerje të bojkotit nga ana e opozitës pasi po pengon integrimin e vendit.

Në studion e lajmeve në Ora News, Shalsi tha se  opozita me qëndrimin e saj po saboton reformën në drejtësi dhe të ardhmen e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

E kupton sa qesharak është opinioni se ministri i jashtëm gjerman është i painformuar apo i keqinformuar dhe keq ardhja jonë në këto ngjarje ka të bëjë me faktin se populli shqiptar tashnmë e ka bërë zgjedhjen e vet dhe unë besoj se edhe PD e të njëjtit qëndrim me atë të disa liderve të saj, të quajtur Lulzim, të quajtur Sali apo disa emra të vecantë ka një mospërputhje mes asaj që duan shqiparët”, tha Shalsi.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej