Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Shalsi: Ben Blushi kukuvajkë, hipokrit, pseudopatriot i pacipë

Nga Skenderi 0

KOMISIONI PARLAMENTAR I TREGETISE - Kryetari i Komisionit Parlamentar te Veprimtarive Prodhuese, Tregtine dhe Mjedisin, Eduart Shalsi dhe deputeti i PS Besnik Bare, gjate nje mbledhje ku eshte diskutuar mbi ndryshimet ne ligjin e importit te plehrave. Ligji i ri parashikon qe Shqiperia te importoje disa mbetje jo te rrezikshme, per  industrine e perpunimit te mbetjeve./r/n/r/nPARLIAMENTARY COMMITTEE OF COMMERCE - Chairman of the Parliamentary Committee on Productive Activities, Trade and Environment, Eduard Shalsi and deputy PS Besnik Bare, during a meeting in which they discussed the changes to the import of waste. The new law provides that Albania to import some non-hazardous waste, for the processing industry.

Në një intervistë për gazetën “Panorama”, Kryetari i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, Eduard Shalsi tha se e përfshin deputetin Ben Blushi në grupin e personave që përbëhet nga pehlivanët politikë, pseudopatriotë të pacipë, spekulantë, hipokritë e kukuvajka në kritikat ndaj importit të mbetjeve.

“Në rastin më të mirë është i painformuar dhe komplet i paditur, dhe në rastin më të keq, që është më i mundshmi, po përpiqet më kot të fitojë kapital politik duke u ekzaltuar me temën e plehrave. Është te blloku i dytë i individëve, që përbëhet nga pehlivanët politikë, pseudopatriotë të pacipë, spekulantë, hipokritë e kukuvajka”- tha Shalsi.

Gjithashtu Shalsi shprehet se nga momenti i propozimit, i ka ndarë në dy blloqe të gjithë ata që po shprehen në lidhje me ligjin: “blloku i parë përbëhet nga kritizerë seriozë, dyshues të arsyeshëm dhe nga specialistë me reputacion. Ndërsa blloku tjetër përbëhet nga pehlivanët politikë, pseudopatriotë të pacipë, spekulantë, hipokritë e kukuvajka. Më këta të dytët nuk kam ndërmend të merrem. Me të parët i kemi dhënë të gjitha shpjegimet se çfarë ka ndryshuar nga 2013-a. Nëse ne do ishim në të njëjtat kushte me 2013-n, nuk do ta ndërmerrnim këtë nismë”- tha ai.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>