Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shakira akuzohet për evazion fiskal, rrezikon dy vite burg

Nga Klodiana 0

Shakira akuzohet se nuk ka paguar detyrimet ndaj shtetit, duke arritur shumën e 10 milionë euro evazion fiscal.

Partnerja e futbollistit spanjoll Pique akuzohet nga Tatimet për mashtrim mes viteve 2011-2014. Lajmi u bë i ditur nga gazeta “La Vanguardia” dhe ka të bëjë me vitet ku këngëtarja jetonte në Spanjë, ku nuk kishte akoma një shtëpi zyrtare.
Të dhënat e revistës “Forbes”, thonë se mes 2010 dhe 2015, Shakira ka fituar rreth 25 milionë euro në vit nga turet e saj muzikorë jashtë.

Akuza mund t’i kushtojë shumë shtrenjtë yllit muzikor kolumbian, e cila rrezikon, përveç se një gjobë të kripur, edhe dy vjet burg.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej