Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sfida më e re në rrjet: Lakna me mish challange

Nga Media 0

Altinin e Mrizit e njohin të gjithë. Ai mund të cilësohet pa frikë revolucionar i ushqimit. Ndërsa prej vitesh Shqipëria i ka orientuar shijet ushqimore nga prurjet jashtë vendit, Altini bëri kthesën e madhe me “Mrizin e Zanave”.

Ashtu siç bën me gatimet, Shqipëria “importon” nga “jashtë shtetit” edhe sfidat virtuale të ashtuquajtura “challenge”. Por kur Altin Prenga është në këtë mes edhe challenge do të ishte alla-shqiptar apo bio.

Gazetarja Alma Nikolli ka postuar në Instagram fotografinë e një pjate me lakra duke sfiduar Altinin e Mrizit. Kaq ka mjaftuar që Altini të nisë sfidën më bio që shqiptarët kanë tentuar ndonjëherë: “Lakna me mish challange”.

Mes humorit dhe dëshirës për çlodhje, duke qenë se jemi edhe në fundjavë, kjo sfidë rithekson filozofinë e Mrizit: “Mendo globalisht, ha lokalisht”. (Think globally, eat locally, e përshtatur shqip).

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej