Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Sevilla, trajneri Berrizo i sëmurë rëndë me tumor

Nga Klodiana 0

Trajneri i Seviljes, Eduardo Berrizo, është diagnostikuar me tumor në prostatë. Nga gëzimi i madh pas ndeshjes Sevilja-Liverpul që përfundoi 3-3 tek një lajm i hidhur, kjo është panorama e trishtë tek klubi andaluzian.

Trajneri argjentinas është i sëmurë rëndë. Siç bëhet me dije edhe në një njoftim Berrizo është diagnostikuar me tumor malinj në prostatë dhe ekzaminimet do të përcaktojnë se si do të veprohet më tej me trajtimin.

“Sevilja dëshiron t’i shprehë mbështetjen e plotë trajnerit të saj në këtë moment të vështirë dhe i uron shërim të shpejtë”, thuhet në njoftimin për shtyp.

Eduardo Berrizo është 48 vjeç dhe mori drejtimin e Seviljas këtë verë pasi më parë kishte drejtuar Selta Vigon.

http://shqiptarja.com/sport/2726/shokohet-sevillatrajneri-berrizo-i-semure-rende-me-tumor-454485.html

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej