Ka than' i moçmi: 

“Gjysmë mjeku-vdes njerëzia, gjysmë idealisti-nuk bëhet Shqipëria”.

                                     -Fan Noli

Sërish në Sanremo 2018, Ermal Meta vjen me “Nuk më keni bërë asgjë”

Nga Klodiana 0

Këngëtari shqiptar Ermal Meta do të marrë pjesë sërish në Sanremo. Këtë vit ai do të paraqitet në duet me Fabricio Moron, të cilët do të interpretojnë këngën “Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë).

Vitin e kaluar Ermal Meta korri sukses duke marrë çmimin e kritikës me “Vietato Morire”, ndërsa ka publikuar deri tani dy albume “Umano” dhe “Vietato morire”.

Po kështu disa javë më parë këngëtari shqiptar rrëmbeu çmimin “MTV Europe Music Awards”.

Vendimi i tij për të marrë pjesë sërish në Sanremo, është mirëpritur nga fansat duke marrë dhjetëra komente pozitive prej tyre ndërsa presin ta shohin në festival.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej