Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Seria A, Në 5 minuta bardhë e zinjtë “mposhtin” Empolin

Nga Ejona 0

juveee

 

Juventinët kanë marrë 3 pikë në transfertën e Empolit në vetëm 5 minuta të pjesës së dytë. Bardhë e zinjtë tashmë e shohin veten në kuotën e 18 pikëve falë fitores emocionuese 3 me 0 kundër Empolit.

Gjatë pjesës së parë edhe pse me tentativa të shumta drejt portës, bardhë e zinjtë nuk arritën të shënonin asnjë gol. Khedira goditi traversën, ndërsa Skorupski devijoi në shtyllë një diagonale të Cuadrados.

Pjesa e dytë u fali avantazhin me 3 gola ku Dybala shënoi golin e parë në minutën e 65. Më pas, Higuain shënon dy gola të tjerë brenda 3 minutave për të mbyllur gjithçka.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>