Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Seria A/ Juventus fiton ndaj Milanit 3 – 1 (film)

Nga 27-shi 0

Ka qenë një mbrëmje shumë e bukur ajo në Allianz Stadium në Torino, ku në fund vendasit kanë fituar ndaj Milanit, në derby-n e Italisë me rezultatin 3 me 1.

Fillimisht shënoi Paolo Dybala një gol shumë të bukur që në minutën e 8. Por, Leonardo Bonucci, më i fishkëllyeri në fushë nga tifozët mori hak duke barazuar me një gol të madh. U duk sikur Milan po luante më bukur, kur goditi madje shtyllën me turkun Hakan Çalhanoğlu, por Massimiliano Allegri e qëlloi sërish me ndërrimet fillimisht me Douglas Costa dhe më pas me Juan Cuadrado. Është pikërisht ky i fundit që shënoi golin e dytë për Juventusin, pas disa muajsh dëmtim dhe më pas vulën e vendosi Sami Khedira.

Më poshtë shihni rastet dhe golat e kësaj gare shumë të bukur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej