Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Serbia liron kryepolicin e Mitrovicës, Nehat Thaçi

Nga Rexhina Biba 0

Autoritetet serbe të drejtësisë kanë liruar nga paraburgimi një prej oficerëve më të lartë të Policisë së Kosovës, konkretisht kryepolicin e Mitrovicës së Veriut, i cili u dënua një muaj më parë pasi iu ngrit akuza për terrorizëm.

Televizioni shtetëror serb thotë se Nehat Thaçi është liruar këtë të martë, pasi prokurorët tërhoqën hetimin e nisur ndaj tij. Thaçi u arrestua pasi kaloi kufirin nga Kosova drejt Serbisë në fund të muajit të shtatorit, duke dhënë sinjalin e radhës të tensioneve në vazhdim në dy vendet e Ballkanit. Kosova dhe drejtuesit e saj më të lartë kanë protestuar kundër arrestimit të tij.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej