Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

“Sëmundja moderne”, Ermal Meta: Këndoj për njerëzit…dhe celularët e tyre!

Nga Media 0

Teknologjia ka shtrirë “tentakulat” e saj në çdo aspekt të jetës njerëzore. Dokumentimi i momenteve të bukura në celular është shndërruar në mani për jo pak njerëz. Thuajse të gjithë e pranojmë se gjithçka është më e bukur nëse shijohet dhe jetohet pa u shqetësuar që ta filmojmë me celular, megjithatë pak prej nesh i rezistojnë kësaj “sëmundje” moderne.

Prezenca e celularëve vërehet më shumë se kudo në koncerte, e kjo u bie në sy edhe këngëtarëve, të cilët me siguri humbasin një farë lidhjeje me publikun e tyre. Së fundmi është Ermal Meta që vë në dukje këtë dukuri. “Këndoj për njerëzit e mi…dhe celularët e tyre”, shkruan ai, ndërsa me smile bën një fytyrë të nevrikosur e një tjetër të qeshur, si për ta thënë me humor se kjo dukuri nuk i pëlqen fort.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej