Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Selfie e fundit e nënës para vdekjes

Nga Skenderi 0

Kjo është buzëqeshja e fundit në një selfie e një gruaje vetëm disa moment përpara se ajo të përplasej me biçikletë dhe të humbte jetën fatalisht.

Carmen Green, 41 vjeç kishte pirë paksa në darkën e ditëlindjes së nënës së saj dhe po shkonte në shtëpi me biçikletë pa helmetë në kokë në momentin që bëri këtë foto.

Por disa moment më vonë, ajo humbi kontrollin dhe përplasi kokën  në tokë.

Green u dërgua menjëherë në spital në qendër të Londrës, por vdiq 6 ditë më vonë nga një arrest kardiak.

Bashkëshorti i saj 47-vjeçar beson se gruaja e tij mund të ketë qenë duke i dhënë bicikletës me një dorë në momentin kur u rrëzua fatalisht.

Ai madje bëri apel që kushdo që i jep motorrit apo bicikletës duhet të vendosë helmetën pasi mund të shpëtojë jetën e vet.

 

Mother-of-two Carmen Greenway died following a bicycle crash moments after she took this smiling selfie, her husband has said

Husband Rufus Greenway (pictured together) said she fractured her skull and died six days later in St Mary's Hospital in Paddington, central London, after suffering a cardiac arrest, 

 Mrs Greenway (pictured on the day she died) was not wearing a helmet, had had a drink before cycling home and may have had one hand on the handlebars when she crashed

 

/dailymail/

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej