Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Selena Gomes: Perfektja nuk ekziston

Nga Klodiana 0

Pas publikimit të fotove në media të shenjës që i ka lënë operacioni, Selena Gomes ka një mesazh për të gjitha vajzat të cilëve ju thotë se më shumë rëndësi ka shëndeti sesa perfeksioni.

Verën e vitit të kaluar këngëtarja dhe aktorja, iu nënshtrua një operacioni për transplantin e veshkës, pasi vuante nga sëmundja e lupusit.

Shenja e mbetur në këmbën e saj të djathtë mbeti pas operacionit, si pasojë e komplikimeve të shfaqura.

“Miti i bukurisë, një fiksim për përsosmërinë fizike, që vë në kurth gruan moderne në një cikël të pafund të pashpresë, vetëdijes dhe urrejtjes së vetes, ndërsa përpiqet të përmbushë definicionin e pamundur të shoqërisë për bukuri të përsosur. Unë zgjodha të kujdesem për veten, sepse dua të mos t’i vërtetoj asgjë askujt”, ka shkruar Selena në Instagram.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej