Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Selanik/ Arrestohet shqiptari, për drogë, granata e kallashnikovë

Nga Klodiana 0

Një  23 vjeç shqiptar, është arrestuar nga policia e Selanikut nën akuzën e depozitimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike, si dhe të armëmbajtjes pa leje.

Bëhet me dije se në shtëpinë shtetasit  Francesko Nazifi, janë gjetur 6 pako me lëndë narkotike të dyshuar si hashash, me peshë prej 6.2 kg, një kallashnikov, një pistoletë, disa karikatorë, fishekë të diametrave të ndryshëm, një granatë dore, telefona celularë dhe një shumë parash.

Lëndën narkotike, i arrestuari shqiptar e kishte fshehur në një gomë rezervë.

Prokuroria e Selanikut, po heton për anëtarët e tjerë të rrjetit vazhdojnë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej