Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Sekuestrohen 700 kg kanabis në port, do trafikohej me kamion drejt Italisë

Nga Rexhina Biba 0

Policia e portit të Durrësit sekuestroi 700 kg lëndë narkotike të llojit kanabis sativa.

Mësohet se droga është gjetur në një kamion që transportonte materiale fasonerie dhe dyshohet se do të trafikohej drejt  Italisë.

Policia ka marrë në pyetje drejtuesin e mjetit, i cili ka deklaruar se nuk ka pasur dijeni për lëndën narkotike në kamion.

Ndërkohë është shpallur në kërkim pronari i firmës ku ishte i punësuar shoferi, shtetasi me iniciale K.Z.51 vjeç, banues në Shkodër.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej