Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sekuestrohen 17 mijë m2 tokë në Jalë dhe Vuno, një i arrestuar

Nga Skenderi 0

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Prokurorinë e Vlorës, kanë sekuestruar një sipërfaqe toke prej 17.000 m2 toke në fshatin Vuno dhe Jalë (Bashkia Himarë). Kjo sipërfaqe toke ishte përvetësuar me anë të falsifikimit të dokumentave nga shtetasi Murat Hysenaj, 56 vjeç.

Ky person tashmë është arrestuar nga policia e Vlorës. Hysenaj ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Falsifikimi i dokumentave” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale apo veprimtarisë kriminale”. Vlera e tokës shkon rreth 1.7 milionë euro.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej