Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Sejko: Vijon rritja ekonomike, për pagat do shohim draftin final

Nga Rexhina Biba 0

Guvernatori i Bankes se Shqiperise, Gent Sejko, gjate nje konference shtypi ne Banken e Shqiperise, ku eshte diskutuar per marredheniet Biznes-Banke.	/r/n/r/nGovernor of the Bank of Albania, Gent Sejko, during a press conference at the Bank of Albania.

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë foli për rritjen ekonomike të muajëve të fundit.

Sipas Sejkos, për rritjen e pagave duhet të shihet drafti final.

Sakaq, ai bëri të ditur se norma e interesit mbetet e pandryshuar në nivelin 1.2 %.
Nga ana tjetër ai theksoi se kreditimi i ekonomisë është në rritje dhe se norma e interesit dhe kredisë është e pandryshuar.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>