Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Samiti i Diasporës/ Veliaj bën thirje për investime: Zonë e lirë ekonomike në Kashar

Nga Ejona 0

Kryebashkiaku Erjon Veliaj fton shqiptarët që përfaqësojnë diasporën të investojnë në Tiranë

Veliaj i pranishëm në samitin e diasporës tha nga paneli “Zhvillimi Ekonomik në Atdhe dhe roli i diasporës” se kryeqyteti i vendit ka pasur shumë zhvillime pozitive. Kryebashkiaku u shpreh se Tirana ofron mundësi reale për investime duke premtuar se shumë shpejt në Kashar do të hapet një zonë e lirë ekonomike që ofron më shumë lehtësi për ata që duan të investojnë.

Samiti Diasporës ka mbledhur në Tiranë afro 1 mijë përfaqësuesë nga gati 40 shtete të botës. Ky organizim vijoi sot me 4 panele te cilat zhvillohen paralelisht me tema të ndryshme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej