Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Salvinin e zë hëna e mirë dhe bën simbolin e shqiponjës

Nga 27-shi 0

Matteo Salvini, zëvendëskryeministri, në të njëjtën kohë ministër i Brendshëm i Italisë, një ditë i shan një ditë i merr me të mirë shqiptarët.

Ai nuk u kursye ndaj bijve të shqipes, kur vetëm pak kohë më parë i quajti kriminelë që do t’i kthente mbrapsht në vendin e tyre.

Por, duket e ka zënë së fundmi hëna e mbarë dhe tani jo vetëm që del me shqiptarë në fotografi, madje bën simbolin e shqiponjës dhe me kaq shqiptarëve mjafton ta quajnë hero kombëtar, se për kujtesë nuk është se shquhemi shumë.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej