Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Saksofoni i prishur, po paret lumë (Film)

Nga Media 0

Tallavaja tashmë ka një element të padiskutueshëm identifikues, paratë që hidhen pa kursim, fenomen ky që nuk mungon as në dasmat shqiptare.

Në kulmin e ritmit të këtyre këngëve, balli, duart apo edhe pllakat ku shkelin këta këngëtarë mbushen plot me para nga njerëz që i argëton pa masë kjo muzikë, përderisa sa paguajnë “pa faturë”.

Instrumentistët dhe këngëtarët s’e vrasin shumë mendjen të kenë një hapësirë të tyren për të performuar, ata bëhen njësh me njerëzit. Madje, ashtu si shihet në videon e mëposhtme s’u prish fare punë edhe një saksofon i “kuruar” me ngjitës izolant. Edhe pse mund të themi që paret s’u mungojnë.

Thonë qejfi s’paguhet…ja që e paska një çmim…!

Mandi Nishtulla – Wi wi VIDEO

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej