Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sadiku spektakolar, gol në ndeshjen e parë si titullar (Film)

Nga Klodiana 0

Ekipi i Luganos në Zvicër luan sot, një ndeshje të rëndësishme në transfertë, përballë Luzernës.

Ekipi i Sadikut, gjendet vetëm një vend mbi zonën e rrezikut që të zbret një kategori më poshtë, dhe ende lufton për të siguruar mbijetesën. E tashmë, që edhe ndeshjen e marsit për Kombëtares po afrojnë, një lajm i mirë për bomberin elbasanas.

Për herë të parë këtë sezon, Sadiku do të rreshtohet mes titullarëve të Luganos, që pas transferimit në Zvicër në merkaton e janarit. Pas rikuperimit nga dëmtimi i gjatë, trajneri Fabio Çelestini, po i jep besim Sadikut, edhe pas pëlqimit të madh që vetë presidenti Anxhelo Renxeti ka për sulmuesin shqiptar.

Dhe ndeshja e parë si titullar, duket se i ka sjellë fat elbasanasit. Në minutën e 32-të, Sadiku shënoi golin e parë, që zhbllokoi shifrat, duke shkuar në shtyllën e dytë, dhe me kokë nuk fali nga pak metra larg portës.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej