Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Sa të mençëm Lumjanët, sikur me ia dit’ mendjen grekut

Nga 27-shi 0

Të mençëm Lumjanët, qata 12 mijë serbë që patën vra atëherë, i patën hedhë në rrjedhën e Drinit të tanë. Kështu si po hapet loja, edhe ba me dashtë serbët me ba varrezë tash po u duhet me iu shkue mbrapa nëpër kulm të Drinit… Sa mirë e kanë ditë Lumjanët që ka me ardhë kjo kohë…

Hajgare nga Ilir Seci

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej