Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rusi, në pranga 10 persona, dyshohet se kanë planifikuar sulme terroriste

Nga Ejona 0

10 persona janë arrestuar nga Shërbimet e Sigurisë Ruse të dyshuar si xhihadistë të lidhur me ISIS

Të arrestuarit e përshkruar si persona nga Azia Qendrore dyshohet se po planifikonin sulme terroriste në Moskë dhe Shën Petersburg. Ata gjithashtu akuzohen se kanë kontakte me organizatën terroriste, Shteti Islamik.

Gjatë bastistjeve, shërbimet e sigurisë kanë gjetur katër pajisje të fuqishme eksploduese të improvizuara dhe armë zjarri, municion dhe pajisje të komunikimit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej