Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Rusi 2018/ Ronaldo shkatërron Andorën

Nga Klodiana 0

Në eleminatoret e Rusi 2018 ekipet pretendente në ndeshjet e mbrëmjes së djeshme nuk kanë hasur vështirësi duke fituar.

Kampionja e Europës, Portugalia shpartallon Andorën me rezultatin 6-0. Sulmuesi i Realit Madridit, Cristiano Ronaldo ishte protagonist i ndeshjes  i cili shënoi plotë 4 gola  në sfidën ku shënuan gjithashtu Cancelo dhe Silva.

Ndërkohë në  grupin A, Franca, Holanda dhe Suedi kanë fituar me lehtësi.

Në grupin B, Zvicra e shqiptarëve ka mposhtur Hungarinë në shtëpi.

Në grupin C, Belgjika me lehtë sesa pritej ka mundur Bosnjen 4-0.

Fitore kanë arritur edhe Estonia me Greqinë në përballjet e tyre respektivisht ndaj Gjibraltarit dhe Qipros.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej