Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rudina Hajdari krijon partinë e re, plas debati me deputetët e rinj

Nga Klodiana 0

Deputetja demokrate Rudina Hajdari u zyrtarizua të enjten si kryetare e grupit të ri parlamentar të PD-së, por mesa duket tashmë është krijuar edhe partia e saj e re.

Mësohet se partia e Rudinës do të quhet “Bindja Demokratike”, pjesë e së cilës do të jetë edhe ish-deputeti demokrat, Astrit Patozi, si dhe të larguar të tjerë nga demokratët. Regjistrimi i partisë do të bëhet në Gjykatën e Tiranës dhe më pas në KQZ.

Në mbledhjen që ka zhvilluar sot Hajdari me deputetët e tjerë, mësohet se ka pasur debate, pasi një pjesë e tyre thonë se nuk janë gati për fushatën në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej