Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Rrugët e Vlorës përmbyten nga uji, situata pritet të rëndohet (foto)

Nga Klodiana 0

Kanë mjaftuar vetëm pak orë shi, dhe rrugët e qytetit të Vlorës janë nën ujë, duke e bërë të vështirë kalimin e automjeteve dhe këmbësorëve.

Nga reshjet e shumta të shiut kanë filluar edhe dëmtimet në katet e para të banesave, ku uji ka nxjerrë jashtë përdorimit mobilje dhe orendi të tjera.

Bashkia thotë se ka angazhuar në terren punonjësit për t’u ardhur në ndihmë të prekurve, dhe për të parandaluar situate të tjera.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej