Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rruga e Kombit mbulohet nga bora, aksidentohet kamioni

Nga Klodiana 0

Moti i keq sjell pasojat e para të aksidenteve rrugore. Në Rrugën e Kombit, një kamion ka dalë nga rruga për shkak të pranisë së madhe të dëborës.

Në disa segmente të kësaj autostrade qarkullimi i automjeteve është vështirësuar pas reshjet e dëborës bien me intensitet të qartë që prej orëve të para të mëngjesit. Policia këshillon drejtuesit e automjeteve që të përdorin zinxhirët pasi trashësia e dëborës në rrugë arrin 5-7 cm.

Për pastrimin e dëborës përgjatë Rrugës së Kombit janë në funksion tetë borëpastruese si dhe është përdor kripë për të lehtësuar qarkullimin dhe shmangur aksidentet nga automjetet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej