Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rruga e bllokuar, turisti shkon në këmbë te Ujëvara e Sotirës

Nga Media 0

Ujëvara e Sotirës është një nga monumentet më të bukura natyrore, jo vetëm në Shqipëri, por edhe më gjerë.

Ajo ndodhet rreth 16 km larg qytetit të Gramshit dhe për të shkuar deri atje është shumë e vështirë prej mungesës së infrastrukturës.

Por për një turist vështirësia është kthyer në pamundësi. Ai nuk arriti dot të shkonte tek Ujëvara e Sotirës me makinë pasi rruga ishte e bllokuar dhe përshkroi rreth 2 orë në këmbë për të arritur në destinacionin e duhur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej