Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Rritet bilanci/ 156 viktima dhe mbi 500 të plagosur nga sulmi në Sri Lanka

Nga Ejona 0

Ka shkuar në 156 numri i të vdekurve në Sri Lanka, pas një sulmi me bombë në hotele dhe kisha, teksa kremtoheshin Pashkët.

Ndërkaq, mediat ndërkombëtare raportojnë se nga sulmi kanë mbetur të plagosur të paktën 500 persona.

Sulmi ka ndodhur gjatë kremtimit të Pashkëve katolike në mesnatë.

Ende askush nuk ka marrë përgjegjësi për sulmin. Por thuhet se luftëtarët e kthyer nga grupi i Shtetit Islamik mund të paraqesin një kërcënim në vend.

Pashkë të përgjakshme në Sri Lanka/ 100 të vdekur në 6 sulme

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej