Ka than' i moçmi: 

Shqiptarët do t'i fitojnë të gjitha betejat pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre".
 

                                                                                        -Mit'hat Frashëri

Rrëzohet avioni rus Mig-29 në Mesdhe

Nga Rexhina Biba 0

Një avion luftarak rus u rrëzua në Detin Mesdhe menjëherë pas ngritjes në fluturim transportuar i saj i avionëve në afërsi të bregdetit sirian të dielën, bënë të ditur dy zyrtarë amerikanë për Fox News.

Tre avionë luftarakë rusë MiG-29 janë ngritur nga aeroplanmbajtësja e epokës sovjetike “Admiral Kuznetsov” për të fluturuar në drejtim të Sirisë.

Një nga avionët shfaqi vështirësi mekanike dhe u kthye në drejtim të aeroplanmbajtëses.

Një helikopter rus bëri të mundur shpëtimin e pilotit, i cili u hodh me parashutë, tha një zyrtar i mbrojtjes ruse.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej