Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Rrëshqitjet e dheut në Kaliforni, vazhdojnë kërkimet

Nga Klodiana 0

Rreth 17 persona kanë humbur jetën, dhe dhjetëra janë plagosur për shkak të përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut në Kaliforninë e Jugut.

Sipas autoriteteve lokale, më shumë se 100 shtëpi janë shkatëruar, ndërsa rreth 300 të tjera kanë pësuar dëme.

Ekipet e emergjencave kanë kryer me dhjetëra operacione shpëtimi, por ende ka zona të izoluara ku ata nuk kanë mbërritur ende. Disa rrugë dhe autostrada janë mbyllur për shkak të rrëshqitjeve të dheut dhe nuk priten që të hapen deri javën e ardhshme.

Një nga zonat e goditura më rëndë është ajo e Montesitos, ku jetojnë njerëz të famshëm si aktori Rob Lowe, prezantuesja Ellen de Generes apo Oprah.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej