Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Rreshjet e dendura/ Drini i Zi del nga shtrati, rrezikohen 15 banesa në Gjoricë të Dibrës

Nga Ejona 0

 

Rreshjet e dendura të ditëve të fundit kanë bërë që lumi Drin i Zi të dalë nga shtrati duke rrezikuar 15 banesa të fshatit Gjoricë.

Shkak mendohet të jetë edhe hapja e portave të hidrocentralit nga pala maqedonase e cila ka rritur ndjeshëm prurjet e lumit.

Drejt Gjoricës janë nisur forca të ushtrisë për t’u ardhur në ndihmë banorëve.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej