Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

I rrëmbeu lumi, policia shpëton dy adoleshentë në Shkodër

Nga Klodiana 0

Dy adoleshentë kanë shpëtuar paq sot në fshatin Bardhaj, në njësinë administrative Rrethina të bashkisë Shkodër, pasi janë rrëmbyer nga rrjedha e lumit.

Për shpëtimin e dy fëmijëve të moshës 14-15 vjeçare ka ndërhyrë FNSH dhe forcat policore të komisariatit të Shkodrës.

Adoleshentët kanë qenë duke shkuar për te të afërmit e tyre në momentin që i ka rrëmbyer rrjedha e lumit.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej